Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Skrzypienie sprzęgła ??

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Skrzypienie sprzęgła ??

    Sa takie magnesy z raczka jak srubokret, rozwijane wlasnie specjalnie przeznaczone do wyciagania srubek z przeroznych szczelin.
    Polecam

    Mozesz tez wziasc drut i przyczepic kawalek magnesu do niego i sie tam wciasnac jesli srubka jest niewielkich rozmiarow.
    Jest Peugeot 407SW 2.0HDI 140KM
    W rodzinie-Octavia I 1.6 102KM+lpg

  • #2
    [O1] Skrzypienie sprzęgła ??

    Witam kolegów.
    Ostatnio zauważyłem w mojej oktavce 1.9TDI przy wciskaniu i wyciskaniu sprzęgła delikatne skrzypienie. Podejrzewam że gdzieś coś można przesmarować tylko właśnie gdzie ?? mam golfa IV TDI służbowego i jest podobny objaw (chyba nic poważnego skoro jest w dwóch autach )
    Jak pada deszcz to nic nie słychać bo pewnie wodą pochlapie i nie skrzypi.
    Może któryś kolega miał doczynienia z czymś takim nie chce mi się do mechanika jechać bo wszystko działa okey poza tym, że drażni ucho.
    Pozdrawiam wszystkich.

    Komentarz


    • #3
      Witam
      Podobne objawy tzn. skrzypienie pedału sprzęgła pojawiły się już na samym początku jak kupiłem auto (nowe). Dla mnie to wygląda że to jakaś sprężyna wydaje taki dźwięk. Zaznaczam jednak że jest to zjawisko okresowe. Byłem z tym w ASO - powiedzieli że jak będą problemy ze sprzęgłem (zmianą biegów) to wtedy należy przjechać. Jeżdżę już rok i muszę stwierdzić że sprzęgło pracuje bez zarzutu.

      Komentarz


      • #4
        Wydaje mi się,że jest to dźwięk wydawany przez popychacz sprzęgła ocierający się o gumową osłonę.Niegroźny.
        Zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach.

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X